دوستان خوب و مهربان، ما از تاریخ 90/6/9 رفتیم به آدرس www.kheilisabz.com بیاین او‌نجا

ماجرا‌های آقای پیروز
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٥:٢۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٧ مهر ۱۳۸٧
 

 نظر 2 تا از بچه‌ها که در مورد آقای پیروز و کتاب کنکورت را قورت بده بود رو به دست ایشون رسوندیم. در زیر پاسخ ایشان را می‌‌خوانید:

سامان عزیز!

باور کنید اگر امکان داشت درجا به شما پاسخ داده می‌شد. باید حق بدید که در طول ساعات کاری روزانه، وقتم در اختیار افرادی است که به آن‌ها تعهد دارم مسئولیت های زیادی دارم که باید پاسخگو باشم به همین خاطر به سوالات دیگران می‌توانم به طور محدود در آخر شب خارج از ساعات کار خود پاسخ دهم. اگر قرار باشد هر داوطلبی هر ساعتی از شهرهای مختلف تماس بگیرد و هرکدامشان فقط 3 دقیقه سوالی داشته باشند که معمولا بیش از 5 دقیقه طول میکشد خب من که از اصل کارهای خودم و انجام تعهداتم باز میمانم. همین طوری هم روزی 1 تا 5/1 ساعت به سوالات بچه ها جواب میدهم. حتی کار بسیاری از داوطلبان شهرستانی از جمله همین رتبه‌هایی که در کنکور قبول نشده‌اند از طریق مجلس و ... دنبال کرده‌ام و منتی هم ندارم دیگر انتظار نداشته باشید من 118 باشم!

جهت اطلاع! من فیلم گاو را وقتی شما بدنیا نیامده بودید نگاه کرده بودم!!

دیناز عزیز!

این که شما نمی‌خواهید به کتاب «کنکورت را قورت بده» نگاه کنید اختیار با شما همان طور که خیلی از بچه‌ها دوست ندارند کتاب درسی‌شون رو نگاه کنند.

ولی این که مدعی شده‌اید «کسی حتی به کتاب من نگاه هم نمی‌کند!» بی انصافی است بد نیست بدونید هیچ کتاب مشاوره‌ای تا بحال به چاپ دوم نرسیده ولی همین که کتاب من به پرفروش ترین کتاب مشاوره تبدیل شده و چاپ ششم و تیراژ اون در این مدت کوتاه دو سال و نیم نشون میده که دیگرون به کتابم نگاه میکنند یا خیر!

 

 بدنیست بدونید این کتاب الان به عنوان مرجع توی خیلی از هسته‌های مشاوره تدریس می‌شه! این که ادعا کردید «نظراتم کلیشه‌ای است» کمی غریب است فکر می‌کنم هر کی کتاب های من رو خونده معتقده، کلیشه‌ها رو شکسته کتاب پر از روش های کاربردی و پر از تجربه منحصر به فرد بوده! فکر می‌کنم مشکل اینه که شاید شما اصلا این کتاب‌ها را نخوانده‌اید و از مطالب داخل اون اصلا خبر ندارید ولی گمانه زنی می‌ کنید شاید هم ناراحتی بعضی از مشاوران خاکستری را بیان می‌کنید از این که  کتاب روش‌های کلیشه‌ای و مرسوم خیلی از اون‌ها رو زیر علامت سوال برده!

گفته بودید دایی شما از قول آشنایان زیاد در تهران اظهار کرده‌اند که «هیچ آموزشگاه خوبی با من کار نمی‌کند»

اولاً: این که نظر و شناخت شما راجع به یه آدم متاثر از دایی شماست نه شناخت شخصی خودتون و نظر دایی شما هم متاثر از آدمهای آشنایی؟ است که شما هم اون ها رو نمی‌شناسید مثل ارجاع به مجهول می‌مونه! امان از این دنیای خاله زنکی!!

 

ثانیاً: اما قسمت دوم حرفتون درسته. من از سال 68 به بعد در هیچ آموزشگاهی چه خوب چه بد فعالیت نمی‌کنم" نه بخاطر اینه که از من برای همکاری دعوت نکردند بلکه به خاطر اینکه من کاتولیکم؛ برای خودم اعتقاداتی دارم، گروه خونم بیزنسی نیست و نمیخوام مثل مشاوران تا حد ماموران ثبت نام آموزشگاه‌ها تنزل کنم!

 

گفته بودی «تازه می‌گن!!!؟ فقط نوشتن بلد هستن عمل بلد نیستن»

من رو نمی‌تونید توی‌ آموزشگاه‌ها پیدا کنید فقط توی مدرسه‌ها و آموزش و پرورش می‌تونید ردم رو دنبال کنید همین قدر کافیه بدونید من در سال قبل در یکی از مدارس بوشهر که برای  چند سال رتبه‌ی خوبی نداشته چه غوغایی کردم! کسب هفت هشت تا رتبه‌ی زیر 700 و رتبه دو رقمی کافیه برای اینکه بفهمید کار بلد هستم یا خیر! به هرحال نتایج کارم را با مراجعه به مدارس و آموزش و پرورش میتونید بیشتر دنبال کنید!

و در آخر خوشحالم که تایید کرده‌اید «حداقل ایشون نوشتن بلد هستن»

اما بد نیست در آخر درد دلی کنم . ما آدم‌ها چرا اینجوری هستیم؟ وقتی مندلیف جدول تناوبی را بیرون داد یا پاستور نظریه خلق الساعه را رد کرد همه ی دانشمندان ریختند سرشون که اون‌ها را انکار کنند. وقتی نتونستند انکار کنند گفتند «نوشته اینها خیلی خوبه ولی خودشون...»

ما را چه می‌شود؟

                                                هر جا هستید موفق باشید و حقیقت جو.

 


 
 
پاسخ به نظرات خودسانسوری
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٤:٤۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٧ مهر ۱۳۸٧
 

حتما میدونید که ما نظرات رو چک نمی‌کنیم و نظرات یک راست میره روی نت، میدونید که می‌تونستیم چکشون  کنیم. اما ما به شما اعتماد داریم و با سانسور انتقادات شما به ما مخالفیم. حتی بعضی‌ها برای این که تحمل ما رو امتحان کنن یه سری بد و بیراه گفتن ولی ما کم نیاوردیم و حذفشون نکردیم. اما حرف‌های دیگر...

در نت و در ایران قوانینی حاکم است شاید بعضی ها را بپسندیم و بعضی‌ها را نپسندیم؛ اشتباهاتی هم صورت می‌گیرد (مثل داستان سازمان سنجش که من کاملا با شما موافقم که این کار اشتباه و غلط بود) اما نق نق کردن و غرغر زدن را نمی‌پسندم، فحش و بد و بیراه را هم دوست ندارم؛ یادتان باشد که همیشه بعضی از اجبارهای محیطی هستند که غیرقابل تغییرند (مثل پدر و مادر آدم، محل تولد آدم، و خیلی از قوانین اجتماعی ما، مثلا همین کنکور برای شما) من با منطقی و کارآمد صحبت کردن در مورد آن‌ها موافقم؛ فحش دادن و بد و بیراه گفتن یه کم نشانه‌ی ضعفه!

اگه شما یه باغ داشته باشی و توش گردو بکاری احتمالا نسل بعدی ازش استفاده می‌کنه و خودت نمی‌تونی از سایه‌اش استفاده کنی!! بعضی‌ کارها اینجورین، کاریش نمیشه کرد، جنس کاره!!


 
 
شفاف سازی ـ اپیزود 3ـ شیمی
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۱٠:٥٩ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٧ مهر ۱۳۸٧
 

سلام!

شنیدم بعضی‌ها می‌گن این که کتاب شیمی پیش‌دانشگاهی واسه کنکور 88 تغییر کرده خالی‌بندیه و کتاب خیلی سبز برای این‌که کتاباشو به همه قالب کنه این کارو کرده!

به همین خاطر در راستای شفاف سازی هرچه بیشتر؛

اینجانب نیما سپهری به منظور حفظ ارزشهای کتاب شیمی کتاب خیلی سبز نمونه‌هایی از این تغییرات رو برای شما می‌آرم:

 

1- در صفحه 21 کتاب درسی در توضیح شکل 16، چهار مرحله‌ی اصلی در فرآیند هیدروژن‌دار شدن کاتالیز شده‌ی اتن رو می‌بینید. راستش تو کتاب درسی سال‌های قبل گفته می‌شد که در مرحله‌ی دوم اتن با یک اتم هیدروژن واکنش داده و رادیکال اتیل را به وجود می‌آورد و در همین مرحله رادیکال اتیل با سطح کاتالیزگر پیوند می‌دهد. در مرحله‌ی سوم هم رادیکال اتیل با دومین اتم هیدروژن واکنش می‌دهد و مولکول اتان را به وجود می‌آورد. حالا تو کتاب درسی جدید (چاپ 87 مولفان محترم کتاب درسی! پاشونو کردن تو یه کفش و گفتند تولید رادیکال اتیل، پیوند شیمیایی این رادیکال با سطح کاتالیزگر و هم‌چنین تولید مولکول اتان همه‌شون در مرحله‌ی سوم اتفاق می‌افتند. یعنی این‌که اکثر تست‌هایی که از این مبحث در کنکورها و کتاب‌های درسی با توجه به کتاب درسی قبلی جواب داده شدن می‌رن رو هوا!

 

2- در حاشیه‌ی صفحه‌ی 25 کتاب درسی جدید از شما پرسیده شده که سولفوریک اسید نخستین بار توسط چه کسی و چگونه تهیه شد؟ تو کتاب خیلی سبز می‌خونید که جابربن حیان از تقطیر زاج سبز این اسید رو به دست آورد.

 

3- در صفحه‌ی 70 کتاب درسی جدید (مربوط به پیش 2) می‌بینین که قدرت بازیِ اتیل آمین رو بیش‌تر از دی‌متیل آمین نشون داده، در حالیکه در کتاب سال‌های قبل درست برعکس این بود (ما هرچی با مولف کتاب درسی صحبت کردیم گفت هر چند از نظر تئوری به نظر می‌آید قدرت بازی دی متیل آمین بیش‌تر باشد اما در عمل در حالت محلول و در دمای 25 درجه دیده شده که قدرت بازی اتیل آمین بیش‌تر است.

 

4- بازم بگم یا دیگه بسه.

 

5- راستی یه چیز مهم‌تر دیگه! هیچ خبر دارین که شیمی پیش (1) کتاب خیلی سبز ویرایش جدید مثل پیش (2) شده. یعنی تست‌ها بر مبنای روند آموزشی مرتب شدن. مسأله‌های سرعت در فصل (1) و تعادل در فصل (2) دسته بندی شده و هر یک به صورت سریال چند قسمتی برای راحتی شما درس داده شدن.

 

6- در آخر منتظر انتقادات، نظرات و بازهم انتقاداتتون هستیم!

ما رو از خودتون بی‌خبر نذارین.

 

وکیل مدافع شیمی کتاب خیلی سبز.


 
 
تغییرات شیمی پیش
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۳:٤٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٥ مهر ۱۳۸٧
 

از آقای سپهری خواستیم که دقیقاً برامون بنویسه که کتاب شیمی پیش‌دانشگاهی چه تغییراتی داشته.


 
 
اصلاحیه
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٢:۱٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۳ مهر ۱۳۸٧
 

سلام!

دوستان بخاطر مشکل در دانلود فایل‌ها و خرابی لینک ها متاسفیم. لینک دانلود pdf کتابها امروز صبح اصلاح شد. و اون عنوان دانلود دات کتاب خیلی سبز دات آی آر هم فقط یه عنوان بود نه لینک!!!!


 
 
ما و ماما کردن
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۱:۳٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۳ مهر ۱۳۸٧
 

قسمتی از مقدمه‌ی کتاب ادبیات ۳، به مناسبت انتشار آن:

 

چه خوب است که داستان گاو در کتابتان هست. می‌خواستم بهتان توجه بدهم که داستان «گاو» و مشدی حسن، داستان مشدی حسن و گاوش نیست!! داستان «گاو» داستان ما و آرزوهایمان و داشته‌هایمان است، داستان گاو شدن بشریت است!! نه فقط مشدی حسن (بلانسبت آن‌هایی که هنوز خود واقعی‌شان مانده‌اند). گاو مشدی حسن که باید از راه شیر و گوشتش در خدمت مشدی حسن می‌بود مشدی حسن را در خود حل کرد و مشدی حسن را گاو کرد!! مثل ماشین و پیشرفت که قرار بود در خدمت انسان باشد، مدرک و تحصیل که قرار بود در خدمت انسان باشد، پول که قرار بود مثل شیر و گوشت گاو به ما فایده برساندف اما امروزه انسان، شده است ماشین، کار، مدرک، پول و مشدی حسن شده است گاو!!  ما در خواسته‌هایمان و داشته‌هایمان و آرزوی به دست آوردن آن‌ها و ترس از دست دادن آن‌ها حل شده‌ایم و همان‌ها شده‌ایم.

پیشنهاد می‌کنم فیلم گاو را حتما ببینید، در شبکه‌‌ی توزیع فیلم‌های ویدئویی هست. البته متن فیلم‌نامه با متن داستان کمی فرق می‌کند. فیلم گاو نوشته‌ی آقای ساعدی و با کارگردانی آقای مهرجویی و بازی استثنایی استاد عزت الله انتظامی در سال 1348 ساخته شده و تاکنون یکی از شاهکارهای سینمای ایران است. سال 48 را تصور کنید در حالیکه سینمای ایران یک جورهایی پر بوده است از فیلم‌فارسی و هندی و فیلم‌های سطحی عشق و عاشقی و ... یک نفر فیلمی می‌سازد که هنوز بعد از گذشت 40 سال از ساخت این فیلم می‌توانیم به کنایه‌ها و سمبل‌های فیلم فکر کنیم و از آن بیاموزیم.

 

 

طرح جلد ادبیات سوم کتاب سبز


 
 
دانلود دات کتاب خیلی سبز دات آی آر!!!
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٤:٤٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸٧
 

٣ تا کتاب ردیف دیگه هم به بقیه‌ی کتابای ردیفمون اضافه شد. قسمتی از pdf آن ها را گذاشتیم تا قبل از خرید از ساختار و محتوای کتاب باخبر شوید.

ادبیات سال دوم، ادبیات سال سوم، واژگان کنکور (3x1)

عزت زیاد!!


 
 
بدنبال توام منزل به منزل...
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۱۱:٤٧ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸٧
 

این پست واسه اون دوست عزیزیه که کتابش 14-13 روزه دستش نرسیده.

آخه چرا اینقدر ما رو عذاب میدی؟چرا خون به جیگر ما میکنی؟  خب بابا یه اسمی یه نشونی یه ردپایی از خودت بذار که ما پیگیری کنیم دیگه. نامرد حتی اسم کتابشم نذاشته. آخه آدم دردشو به کی بگه؟؟! بعد میگن چرا کتابا دیر میاد! خب پدر من یه زنگ بزن، اصلا هی زنگ بزن ببین چه بلایی ممکنه سر کتابت اومده باشه که نرسیده! شاید کتاب تا کنکور نرسید تو هی میخوای کامنت بذاری چرا نرسید؟ خب یه حرکتی کن یه اسمی یه نشونی یه ردپایی...!!کلافهکلافهکلافه


 
 
الو... سلام، من خودمم!
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٢ مهر ۱۳۸٧
 

آقا چه استقبالی! در حد تیم ملی!! خیلی شلوغ شد. از کسایی که زنگ زدن و پشت خط موندن عذرخواهی!!

راستی بعضی از پیام هاتون بدون اسم هستن. من اونا رو نمیتونم جواب بدم. حتما اسم بذارید.


 
 
شفاف سازی - اپیزود 2
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۱٢:٥٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٧
 

دوستان عزیز

بازم سلام.

بعضی‌ها تو چند تا پست چیزمیز نوشتن. اگه تو همه‌‌ی پست‌ها جواب یک نفر رو ندادیم، ولی حتما تو یک پست جوابشو دادیم.(چی گفتم!!)


 
 
شفاف سازی
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۱۱:٥۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٧ مهر ۱۳۸٧
 

سلام به همه

 

واقعاً از نظراتتون ذوق زده می‌شیم. جدی می‌گم. و تعریف‌ها، انتقادات و پیشنهاداتون. 

عشق دو سره اصلا مایه‌ی دردسر نمی‌شه!!

تقریباً 95 درصد پیام‌ها رو خودم (اینجانب ابوذر نصری) جواب دادم اماخوب راضی نگه‌داشتن همه یه کم سخته! شما هم یه کم حساس شدین!!حق هم دارین اینه که...

 

1-      حتماً یک روز در میان و حتی الامکان هر روز به offها و نظرات شما جواب میدیم. جواب‌ها هم هیچکدوم سرکاری نیست! گفتم که این سایت رسمی کتاب خیلی سبزه!!

 

2-     سوال‌های مفصل و پیچیده در زمینه تحصیل و زیست و ... رو نه شما خوب می‌تونید تو نت بپرسید و نه ما می‌تونیم خوب جواب بدیم. برای این کارها، یکشنبه‌ها ساعت 5 تا 7 می‌تونید با شماره‌‌ 5- 66463234 -021 تماس بگیرید. بنده (اینجانب ابوذر نصری هستم!) پاسخگو هستم!

 

3-     پیشنهادات خوبی به ما می‌شه باور کنید همه رو تک‌تک می‌خونیم و از خوباشون استفاده می‌کنیم اما این‌طوری نیست که شب شما بفرستید و ما صبح اجرا کنیم. می‌دونید که ما یه کم کندیم!!

ملالی نیست جز دوری شما!!

 

 

راستی یه چیز دیگه مثلاً بعضی‌ها میزنن: کمک!! یا به من کمک کنین! یا منو راهنمایی کنین!! اینا خیلی کلیه، جوابی نمی‌شه بهش داد. اگه دقیقاً سوال مشخصی دارید همون قرار یکشنبه‌ها زنگ بزنید صحبت کنیم.

 


 
 
قرارمون یادت نره
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٥:٤۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۸ مهر ۱۳۸٧
 

همین الان (ساعت ١٧:١۵ روز هشتم مهر ٨٧) به ذهنم زد که یک روز و یک ساعت در هفته اعلام کنم که به سوالای زیست بچه های خوب جواب بدم.

یکشنبه هر هفته ساعت ۵ تا ٧ بعد از ظهر وعده دیدار ما! دیر نکنی منتظرم!

(فقط تلفنی، حضوری کسی رو نمی‌پذیریم!!) اگه با استقبال مواجه شد شاید برای درس‌های دیگه هم این کارو کردیم.


 
 
بدو بدو مسابقه!!
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٢:٥٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢ مهر ۱۳۸٧
 

به نظر شما بهترین طرح جلد کتابامون کدومه؟ سوال

نظراتتون رو تو همین پست و به صورت غیر خصوصی بدید و از امکانات فضانوردی به عنوان جایزه بهره مند بشید!!

مسابقه انتخاب بهترین طرح جلد