دوستان خوب و مهربان، ما از تاریخ 90/6/9 رفتیم به آدرس www.kheilisabz.com بیاین او‌نجا

گزارش محرمانه
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٦:۱٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٩ آبان ۱۳۸٧
 

دو سوم ویرایش ژنتیک جمعیت تمام شد.

ایده‌ی جلدش در اومد.

همه‌ی سوال‌های ریاضی تجربی تمام شد.

دو سوم جواب‌هاش نوشته و تایپ شد.

از 5 فصل فیزیک 3، 3 فصل اولش تمام شد.

فیزیک پیش 2 تقریبا به مرحله‌ی  ویرایش رسیده.

زبان فارسی دو هفته مانده به پایان تالیف.


 
 
ریاضی (1) هم در اومد!
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۱:٠۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٦ آبان ۱۳۸٧
 

تو فامیلاتون بگردین هر کی اول دبیرستان بود مجبورش کنید بیاد ریاضی (١) ما رو بخره. آخه اول دبیرستانی‌ها نمی‌دونن که ما چقدر باحالیم! گناه داریم. حتما این کارو برامون بکنین. اجرتون با خدا.

ریاضیات اول دبیرستان کتاب سبز


 
 
عربی سحرآمیز
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٢:٢٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸٧
 

کتاب عربی سحرآمیز رفت چاپِ بعد، اگه ویرایش تایپی و علمی دارید، یه تک زنگ بزنید تلفن بدید ما زنگ می‌زنیم غلط‌ها رو می‌گیریم یا اگه کم بود همین‌جا بگید.

                                                                                 ممنون از همکاری‌تون

 


 
 
هیدر
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٢:٢۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸٧
 

یک نفر درباره‌ی هیدر و بازوهاش یک سوال پرسیده بود ما هم رفتیم کمی مطالعه کردیم:

1-  کیسه تنان شکارشان را دنبال نمیکنند.

2- بازوهای هیدر و عروس دریایی سلول‌هایی به نام نماتوسیست دارد.

3- نماتوسیست‌ مثل یک تفنگه که توش فشنگه. بعد از برخورد با محرک فشنگ از تفنگ رها میشه. البته فشنگه با یه رشته به تفنگ وصله! مثل اسباب بازی‌ها!

4- سرعت حرکت فشنگ 2 متر بر ثانیه است و شتابش 400/000 برابر g!!

5- فشنگ بعضی از کیسه‌تنان می‌تواند انسان را هم بکشد!!

                                                                           حواستو جمع کن!!


 
 
شیطون گولت نزنه...!!
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٢:۱۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٥ آبان ۱۳۸٧
 

شیطان‌های پیشنهاد دهنده‌ی ذهنی و واقعی برای اون‌هایی که مشکل عملکرد دارند...

بعضی‌ها خیلی میخوان زیاد بخونن، خوب بخونن اما هر کاری میکنن نمیشه. هی قول و قسم و آیه و ... که فردا 5 صبح پا میشم تا 12 شب یه سره درس میخونم و ... این آدم‌ها چند تا مشکل رو رفع کنند...

1- برنامه ایده‌آل میزنه تو کمر خودش، برنامه باید منطقی باشه. تو اول باید یه معدل هفتگی از خودت بگیری ببینی الان چکاره‌ای، بعد اون رو افزایش بدی به مرور.

2- آتیش تند زود سرد میشه! تداوم مهمه نه جرقه.

3- اکثر بچه‌ها ذهنشون شیطون داره!! یعنی چی؟ یعنی هی بهشون پیشنهاد بی‌شرمانه میده:

- پاشو برو سر یخچال

- ببین TV چی داره

- راستی فوتبال دیروز چند چند شد؟

- برم سایت کتاب سبز بعد بیام حسابی درس میخونم!!!

- بذار زنگ بزنم به فلانی ببینم اون داره چه جوری درس میخونه.

- من پایه‌م قویه!! بهتره یه کم استراحت کنم.

و باز شدن سر هر کدوم از این کارها یعنی حداقل 2 تا 3 ساعت اتلاف وقت. و روزی که یکی دو تا از این پیشنهادها بیاد کلا .... میشه بهش!!! منظورم اینه که گند زده میشه بهش!!!

برای یک آدم با انگیزه مهم‌ترین مشکل همین شیطان‌های پیشنهاد دهنده‌ی  ذهنی هستن. شاید اکثر بچه‌ها ندونن چرا اینجوری میشه روزشون، ولی اگه خوب دقت کنن می‌بینن همین که میان گرم درس خوندن بشن یکی زنگ میزنه، یکی یک پیشنهاد میده، برات میوه میارن بعد کلی وقتتو میگیرن... یه چند روز در مورد این‌ها فکر کن و بررسی‌شون کن، این‌ها قاتل اعتماد به نفس، زمان و داغون کننده‌ی برنامه‌ها هستن. درمانش باشه کمی بعدتر که فکر کردی.


 
 
بازم مدرسه‌م دیر شد!!!!!!
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۳:٢٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ آبان ۱۳۸٧
 

دوستان سلام

الان ساعت ٣پنجشنبه‌ است و خانم ... مسئول سایتمون داره میره خونشون و کلی دیرش شده و کلی من معطلش کردم که نه نرو وایسا من می‌نویسم جوابا رو بده. بابا ما بدقولی تو خونمونه باید بریم پیوند اعضاء!! (راستی میدونی تزریق خون هم نوعی پیونده!!) اینه که بازم نشد جواب بدم. طبق معمول شرمنـــده!!

 


 
 
دردسرهای یک پاسخگو
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٦:٠٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٧
 

برای چندمین بار سلام!

گویا بعضی از دوستان ایمیلی از طرف ما دریافت نکردن. احتمالا mail وارد باکس spam شده. پس حتما درست و حسابی (!) چک میل کنید! یه یاهو  و جی‌میل که بیشتر نداریم! پس هر سازی که می‌زنن...!!


 
 
دردسرهای پاسخگویی...!
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٥:٥٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٠ آبان ۱۳۸٧
 

 برای چندمین بار سلام!

گویا بعضی از دوستان ایمیلی از طرف ما دریافت نکردن.  احتمالا mail وارد باكس spam شده. پس حتما درست و حسابي (!) چك ميل كنيد! يه ياهو  و جي‌ ميل كه بيشتر نداريم!‌ هر سازي كه ميزنن...!


 
 
دیگه تمومه....!
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٦ آبان ۱۳۸٧
 

دوستان قدیمی سلام مجدد!

باید عرض کنم که در ساعت ۰۶/۱ دقیقه‌ی بامداد امروز پنج‌شنبه ١۶آبان تالیف همه‌ی تست‌ها، درسنامه‌ها و پاسخ‌های تشریحی کتاب ژنتیک جمعیت تمام شد. حالا یه کوچولو دیگه کار داره، ویراستاری و صفحه‌آْرایی و طرح جلد و چاپخانه! دیگه چیزی نمونده. حتما دو ماه و 15 روز بعد از کتاب ژنتیک جمعیت، کتاب ژنتیک مندلی به سمع و نظر دوستان میرسد. در نیمه‌ی دوم اسفند کتاب زیبای زیست سحرآمیز را به زیور طبع آراسته، تحویل ملت می‌دهیم!!

گزارش پیشرفت کارها به مرور اعلام می‌شود.


 
 
کتاب مجانی!!
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٥:۱٦ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٧
 

در یک حرکت انتحاری و ورشکست کننده اومدیم که به هر کسی که معدلش بالای ۷۵/۱۹ یعنی حداقل ۷۶/۱۹ ! یک کتاب از کتاب خیلی سبز هدیه بدیم. اونم رایگان!!

(واقعا کلی ولخرجی کردیم، خواهش می‌کنم)

هر کتابی که تو دلت خواست. پس تو 4 گام اینارو کنار کارنامه‌ت بنویس که با فکست بیاد (66465177-021 ).

1- اسم کتابی که میخوای.

2- اسم و شماره تماس مدرسه‌ت (اگه نباشه کتاب بی کتاب!)

3- آدرس و شماره تماس خودت (اگه نباشه کتاب بی کتاب!)

4- داشت یادمون می‌رفت! کارنامه‌ت!


 
 
مقدمه
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۱٢:٢۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۱ آبان ۱۳۸٧
 

مقدمه ادبيات 2


 
 
وامصیبتا.....!!
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۱٢:۳٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٧ آبان ۱۳۸٧
 

وامصیبتا!

دیدی چی شد؟ آقا توی کتاب ادبیات فارسی دوم دبیرستان، به جای صفحه‌ی 178، صفحه‌ی 187 خورده. به خدا ما بی‌تقصیریم. همه‌َش زیر سر این لیتوگرافی محترمه! حالا شما هم زیاد سخت نگیرین دیگه قسمت بوده! ولی خب ما هم عوضش صفحه‌‌ی 178 رو زدیم روی سایت که بتونین اون رو دانلود کنین. فقط با یه کلیک روی اینجا.


 
 
مقدمه‌ی کتاب گسسته
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۱:٤٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۸٧
 

مقدمه‌ی کتاب گسسته به تقاضای جمعی از دوستان

آشنایی من با آقای یکتا برمی‌گردد به سال‌های قبل‌تر که هر دو در جزیره‌ی زیبای کیش درس می‌دادیم و شده بودیم معلم جزیره! اعضای دیگر گروه تدریس با هم دوست بودند و من به عنوان معلم زیست تازه به آن‌ها اضافه شده بودم. اکثراً رفتارشان با من مثل رفتار اسرائیلی‌ها با یک آواره‌ی فلسطینی بود!! در بین اعضاء گروه، نوید کم‌کم و زودتر از بقیه به من نزدیک شد و با هم گرم شدیم. روزهایمان مشترک بود. هر پنج‌شنبه ساعت 6 صبح سوار هواپیما می‌شدیم. در طول راه کلی با هم حرف می‌زدیم ... .کتاب سبز در آن زمان کوچک بود و حرف‌های من در مقام ناشر!! یک جورهایی خیلی جدی گرفته نمی‌شد!! در خلال دوست‌تر شدن با نوید گاه‌گاهی در مورد علاقه‌ی او به تألیف یک کتاب گسسته و علاقه‌ی من به انتشار آن صحبت کردیم. هر بار که صحبت می‌کرد اشک شوق در چشمانش جمع می‌شد .... دوستی من و نوید روز به روز بیش‌تر شد، دوچرخه‌ سواری دور جزیره‌ی کیش، کارتینگ و ... شب‌ها من و نوید و یک نفر سومی که نمی‌توانم اسمش را بیاورم!! (اشتباه کردید! همجنس خودمان بود!) بعدِ شام می‌رفتیم بازار، نوید همه‌ی پولی که قرار بود بعداً بابت یک روز درس دادن در کیش بگیرد را! کفش می‌خرید!! و شاید هیچ جایی در کیش اعم از کارتینگ،‌ رستوران، ساحل، پیست دوچرخه سواری، مدرسه و ... نباشد که ما در مورد آرزوی مشترکمان یعنی کتاب گسسته صحبت نکرده باشیم؛ یادش به‌خیر چه‌قدر خوش گذشت. هرچند تألیف این کتاب دوره‌های پر فراز و نشیبی را طی کرد اما پشتکار، وسواس، دقت، حوصله،‌ انگیزه و میل به بهتر کردن کار نوید مثال زدنی بود و به نظرم نتیجه‌ی کار همانی شد که می‌خواستیم (شاید هم یه کم بهتر!!)

هرچند معروف شده است که کتاب برای مؤلف مثل بچه‌اش می‌ماند اما کم‌‌اند مؤلفانی که این حس را واقعاً تجربه کنند. و من فکر می‌کنم که ما به جای آن‌که کتاب‌های بیش‌تری داشته باشیم باید بچه‌های بیش‌تری داشته باشیم و شاید این تفاوت ما با بقیه باشد؛ شاید. و چه‌قدر در این راه آدم‌هایی مثل نوید، یکتا و کم‌اند اما نویدبخش و موثر.

 

*************

 

چند وقت پیش وسط میدون انقلاب یه ناشر رقیبی رو دیدم هر وقت منو می‌بینه میخواد یه جوری ته دلمو خالی کنه! هِی ضدحال بی‌مورد و معکوس میزنه!! مام که هم حساس و هم خجالتی! خلاصه وسط میدون برگشت بهم گفت: شنیدی میگن کتاب خیلی سبز به درد نمی‌خوره؟ گفتم چرا؟ گفت میگن این کتاب خیلی سبزیا همش از خودشون تعریف میکنن! هی میگن ما کارمون درسته از این جهت؛ ‌از اون جهت! ... بقیشو نمیتونم بنویسم دوستمون می‌فهمه که کیه!!!

اینو گفتم تا بتونم با خیال راحت از مهندس سروش موئینی باصفا، باوفا، فوق لیسانس(،)! شریف، باهوش، فعال، ‌خلاق، منظم، مسلط و از همه مهم‌تر سریع‌العمل و الانتقال! تعریف کنم. کتابی که ویرایشش 4 ماه طول می‌کشید 4 روزه ویرایش کرد؛ خوب آقا، خوب. دمش گرم و سرش خوش باد!

دوست دارم که از همه‌ی بروبچه‌های خوب کتاب خیلی سبز، روابط عمومی، تولید، توزیع، حروف‌چینی و صفحه‌آرایی عمیقاً تشکر کنم؛ از کسانی که کتاب خیلی سبز را چاپ می‌کنند! صحافی می‌کنند، پخشی‌ها و کتاب‌فروشی‌هایی که کتاب خیلی سبز را توزیع می‌کنند و می‌فروشند تا نهایتاً کتاب خیلی سبز به دست تو برسد!

پیوسته برو!!

 

 


 
 
اصلاح لینک دانلود
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ۱:۳٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۸٧
 

دوستان سلام.

بخاطر مشکل پیش اومده در دانلود فایل‌ها متاسفیم. مشکل از 4shared.com بود. بزودی لینک ها رو اصلاح می‌کنیم و بازم بزودی مستقیم از سرور سایت خودمون دانلود خواهید کرد. تا اون موقع ما رو ببخشید!!