دوستان خوب و مهربان، ما از تاریخ 90/6/9 رفتیم به آدرس www.kheilisabz.com بیاین او‌نجا

زیست کنکور 89
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٥:٢٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٩
 

آقا خدا شاهدِ، خدا وکیلی اصلاً خدا خودش می‌دونه که ما سؤال‌های زیست کنکور رو طرح نکردیم! باور کنید! نه طراح سؤال کنکور بودیم و نه طراح سؤال کنکور ما بوده و نه این که اصلاً هیچ نسبت سببی و نسبی با طراح کنکور زیست داریم. فقط رفتیم یه کاری کردیم که فکرمون کار کنه (نمی‌تونم راهش رو بگم چون دست زیاد میشه!) و بعد با استفاده از فکرمون، فهمیدیم که طراح کنکور بعدها احتمالاًَ چی‌ها به ذهنش می‌زنه! و انصافاً زیست کنکور 89 نشان داد که فکر طراح‌ها هنوز جوان و فعال است. حتی در سال‌های اخیر دیده شده که علاوه بر افزایش حدودی درجه سختی سؤالات، نوع نگرش طراح زیرکانه‌تر و البته کمی به ما نزدیک‌تر شده! (دیگه این آخر تعریف بود که می‌تونستم از خودم بکنم!) یعنی یک سری ایده که وقتی ما تو کتابمون بود همه می‌گفتن آقا این دیگه عمراً بیاد می‌دیدیم که نه تنها عمراً بلکه حتماً میاد!

به هر حال رویکرد مفهومی و ترکیبی در تست‌های زیست کنکور کماکان ادامه دارد. دوست داشتم فرصت بیش‌تری داشتم تا می‌توانستم ایده‌های جدیدی که طرح کرده‌ام را با سرعت بیش‌تری وارد ویرایش جدید کتاب‌ها کنم، باور کنید خیلی دوست دارم، سعی هم می‌کنم، اما سرم احتمالاً الکی (شاید هم راستکی!) با کارهای اجرایی شلوغ است و وقت کمی برای تألیف می‌گذارم!

راه حل این است که یا یک مؤلف بهتر از خودم پیدا کنم و بدهم زیست‌ها را او بنویسد و یا یک مدیر بهتر از خودم و بدهم کارهای اجرایی را به او. هر کدامش اتفاق بیفتد غنیمت است، اگر هم هر دوتایش اتفاق بیفتد که می‌رویم برای خودمان صفا می‌کنیم! دومیش دارد اتفاق می‌افتد، امیدوارم اولی هم به این زودی‌ها پیدا شود تا شما از شر بدقولی‌های ما خلاص شوید.

                                                                                                                           به امید آن روز

 

 


 
 
چیزی به مناسبت برگزاری کنکور
نویسنده : خیلی سبز - ساعت ٢:۳٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٠ تیر ۱۳۸٩
 

خدایا؛ ما را دریاب کلاً.
خدایا؛ پاسخنامه‌ی ما در سازمان سنجش گم نشود.
خدایا؛ خداوندا، اگر بین دو گزینه شک کردیم کدوم رو بزنیم؛ تو یه کاری کن که گزینه‌ی صحیح رو بزنیم می‌دونم که اگر بخوای می‌تونی.
خدایا؛ صندلیمون سر کنکور خوب باشه (میخ نداشته باشه و لق نزنه!) جایی که کنکور می‌دیم هی بهمون گیر ندن و نورمون هم خوب باشه.
خدایا؛ یه کاری کن که بغل‌دستی‌ی من یه‌رقمی باشه تا بتونم کلی از روش بزنم!
خدایا؛ خداوندا می‌دونم که تو عادلی همه‌ی کارهای بالا رو برای همه‌ی بچه‌ها انجام بده تا کلاً تغییر خاصی تو رتبه‌ی کسی داده نشه!


به امید دیدار