مقدمه واژگان زبان انگلیسی

قسمت رمانتیک یک مقدمه‌ی یک ناشر

جای شما خالی، یک شب زمستانی بود که بنده و آقای دکتر جابری و آقای دکتر بیرجندی ساعت 8 با هم قرار گذاشتیم رفتیم یک رستورانی هست به نام کوهپایه (باید برم ازش پورسانت بگیرم!) در دربند. خیلی جای باصفایی‌ست، فضای باز، صدای آب، میز و صندلی‌هایی که زیرشون منقل و... (بافور نه!) منقل و زغال و آتیش و اینا هست! که پات گرم‌ شه! خلاصه! بازم جای شما خالی خیلی شب خوبی بود. من جوجه‌کباب خوردم! کلی با دکتر بیرجندی اختلاط کردیم، یه کمی هم حرف‌های غیرسیاسی زدیم، یه کم مونده بود به رفتنمون که دکتر جابری یکی از مهمانداران رستوران رو صدا زد و گفت: آقا! من یک جوجه‌کباب می‌برم خونه! و به من نگاه کرد و گفت؛ خانم تو خونه تنهاست برای اون می‌برم! چه خوبِ که این کتاب به وسیله‌ی خانمی و همسرش و نه به وسیله‌ی مردی و همسرش نوشته شده! ... دیگه بقیه‌اش خیلی رومانتیک بود حذف کردم!

قسمت کم‌تر رمانتیک همون!

این کتاب 3 تا کاربری متفاوت دارد. یکی طبقه‌بندی الفبایی لغات کتاب‌های درسی و دیگری طبقه‌بندی درس به درس و در آخر استفاده از تکنیک آقای لایتنر در یادگیری لغات است.

آقای لایتنر نظریه‌ای در روانشناسی دارد که جعبه‌ی معروف لایتنر از روی آن ساخته شده است. بر اساس این نظریه اگر انسان معنی کلمه‌ای (یا هر چیزی که نیاز به حفظ کردن دارد) را بتواند 5 دفعه خودش از حفظ بگوید تا آخر عمر آن را فراموش نمی‌کند! (بعدها فواصل مرتبی نیز برای این 5 دفعه به دست آمد) روش استفاده از روش آقای لایتنر در این کتاب را در صفحه‌ی بعد بخوانید.

برای ایده‌ها و کارهای این کتاب زحمات زیادی کشیده شد، خانم دکتر هاشمی و همسر مهربانشان!! آقای علی بیطرفان، خودم! آقا خودم! آها خواهرم، راستی داشت یادم می‌رفت، خواهرم کلی زحمت کشید؛ خانم فاطمه نصری و برادر مهربانشان!!!، خانم حسینی، خانم محبوبه ملکی، آقای هدایتی و همه‌ی عزیزانی که در تهیه‌ی این برنامه ما را یاری کردند! (به سبک آخر فیلم‌ها!)

 

/ 0 نظر / 7 بازدید